Kategórie produktov

Ako vytvoriť najkrajšie altánky a záhradné prístrešky?

Ako vytvoriť najkrajšie altánky a záhradné prístrešky?

Kto by nemiloval leňošenie počas horúcich dní v príjemnom tieni altánku? Tento letný domček nemusí mať fádny tvar ani jednoduché zariadenie. Inšpirácie je veľa, no my sme si pre vás prichystali zopár zaujímavých altánkov, ktoré vystihujú rôzne typy osobnosti.

Srdcom umelec

To kde bývame a čo tvoríme, v tom je aj naša duša. Umelec má dušu nespútanú, prelietavú, miluje všetky detaily, prírodu, zvuky, to čo ho inšpiruje, napĺňa a premieňa to do umeleckých diel.

Zopár klasických retro doplnkov, príjemné svetlé farby a ruže ťahajúce sa dohora zhmotňujú prostredie ako stvorené na tvorbu poézie, či hudby. A čo okolie? Stromy, kvety, najlepšie poľné, jazierko od ktorého sa budú odrážať lúče poobedného slnka. Kreatívne môžeme altánok obohatiť o závesné kreslo, či len hojdačku na strome.

Modernosť je vaše druhé meno

Radi idete s dobou a altánok takisto nemôže byť výnimkou. To je dobre, keďže možností je mnoho ako štýlovo zariadiť takéto priestory. Biela a čierna sú nikdy nestarnúce a v príjemnej kombinácii tmavého ratanového nábytku s bielymi mäkkými poduškami vytvoria moderný dojem, ktorému nechýba ani praktickosť.

Tvary, ktorými sa inšpirujú aj súčasní architekti sú hranaté a doplnené o dlhé biele závesy, ktoré cez deň priviažeme o nosné stĺpy a poobede zatiahneme, aby nás nepálilo slnko. Pokosený trávnik a dokonale ostrihané stromčeky doplnia altánok do úplnej spokojnosti.

Beaux blancs

Biela farba značí v rôznych štátoch iné vlastnosti ako napríklad čistotu, porozumenie, slobodu, pravdu, česť a mnohé iné. Provensálsko sa vyznačuje nielen obrovskými levanduľovými poľami, ale aj typickým štýlom nábytku v bielej farbe. Takto zariadení priestor v nás evokuje ľahkosť, vzdušnosť a koniec koncov leto. Okolie môže byť rôznorodé, no neodmysliteľnou súčasťou by sa mala stať levanduľa, ktorá nás prenesie priamo do južného Francúzska. Ak ste teda milovníkmi dobrého vína, syrov a bielej farby, provensálsky štýl je pre vás ako stvorený.

Pravé slovenské

Klasický a atypický zároveň. Altánok je v prvom rade miesto, ktoré je otvorené a dodáva nám silu od samotnej prírody. Môžeme ho preto celý dať do materiálov, farieb a tvarov, ktoré budú spĺňať všetky atribúty. Drevo v rôznych hrúbkach na stĺpoch, streche, či podlahe sú presne tou voľbou, po ktorej by sme mali v tomto prípade siahnuť. Príroda je dokonalosť v nedokonalosti. Vo svojom repertoári má však najmä oblé tvary a tak bude najprirodzenejšie, keď hrany zostanú za dverami domu. Druhým naturálnym materiálom je kameň, ktorým môžeme oživiť drevený altánok v podobe vonkajšieho kozubu.

(foto: babskeveci.sk)

Prístrešok – účelový, no elegantný

Prístrešok je trochu iná kategória ako altánok, keďže nám neslúži na oddych, ale na uschovanie vecí, ktoré potrebujeme skryť pred prudkým dažďom, či horúčavami. Taktiež nahrádza účel garáže a hoci môže z diaľky pôsobiť ako altánok, tvoria ho väčšinou len štyri nosné stĺpy a strecha. Aj ten však môžeme obohatiť o rôzne estetické prvky, ako napríklad drobné svetielka po celom obvode, ktoré ho budú v noci pekne osvetľovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *